Top

بازی های مناسب جشن تولد

 

 

در اینجا بازی های پرطرفداری را به شما معرفی می کنیم که برای جشن تولد فرزندتان تدارک ببینید و مهمان های کوچک تان را سرگرم کنید.

 
 
همه ما دوست داریم بهترین و خاطره انگیز ترین جشن تولد را برای فرزندمان بگیریم ولی متاسفانه خیلی از ما راهش را نمی دانیم یا فکر می کنیم با سفارش غذاهای متنوع تر، دکوراسیون بیشتر یا خرج کردن پول زیاد می شود بچه ها را خوشحال کرد. البته که هر کدام از این ها می تواند لبخند بزرگی روی لب های دختر یا پسر کوچک شما بنشاند اما اگر شادی توی چشم هایش را می خواهید و دوست دارید که خاطره تولد امسالش را تبدیل به ماندگار ترین خاطره عمرش کنید، بهتر است به فکر تدارک بازی های جور واجور برای جشن تان باشید. 
 
 
بازی های بیرون از خانه
 
1. پاپ کرون رو بریز تو جعبه: برای این بازی به دو سبد یا جعبه بزرگ، دو عدد کش و دو تا لیوان یک بار مصرف احتیاج دارید. کش را به زیر لیوان ها بچسبانید و بعد آن رو روی پنجه پای کودک بیندازید. داخل لیوان را از ذرت بو داده پر کرده و از کودک بخواهید که با بالا آوردن پایش سعی کند پاپ کورن ها را توی سبد یا جعبه بریزد. کسی برنده این بازی است که بیشتری پاپ کورن را توی سبد ریخته و دور و برش را کمتر کثیف کرده باشد. البته اگر بچه ها بزرگتر از 4 سال هستند می توانید کمی این بازی را پیچیده تر کنید. یعنی از آن ها بخواهید که با لیوان پر از پاپ کورن از آن سر اتاق به سمت سبدها بیایند و لیوانشان را خالی کنند و دوباره سرجایشان برگردند. 
 
2. طناب کشی: یک طناب نسبتا بلند تهیه کنید و دو تا سبد حمل شیر یا هر پایه محکم دیگری هم پیدا کنید. از بچه ها بخواهید به نوبت روی جعبه های بایستند و دو به دو طناب را بکشند. کسی برنده است که بتواند حریفش را از روی سبد پایین بیندازد. مراقب باشید سبد شکسته نباشد یا لبه تیزی نداشته باشد که دست و پای بچه ها را خراش دهد. 
 
3. دویدن با گونی: بچه ها عاشق دویدن و حرکت کردن هستند و مطمئن باشید که انجام این بازی از خنده روده برشان می کند! دو تا گونی محکم تنها چیزی است که برای این بازی احتیاج دارید که البته برای این که عکس های جشن تولد زیباتر شوند می توانید روی گونی را متناسب با تم اصلی تولد تزئین کنید. حالا بچه ها را دو به دو یا سه به سه وارد رقابت کنید. از آنها بخواهید داخل گونی بروند و بعد با گرفتن لبه های گونی سعی کنند با راه رفتن، دویدن یا پریدن خودشان را به خط پایان مسابقه برسانند. هر کسی زودتر برسد هم برنده است. 
 
 
بازی های داخل خانه 
 
1. حلقه توی دهان شیر: چند تا حلقه پلاستیکی کوچک تهیه کنید. تصویر یک شیر با دهان باز را روی زمین بچسبانید. از بچه ها بخواهید کمی دورتر بایستند و هر کدام سه حلقه به سمت شیر پرت کنند. برنده کسی است که حلقه هایش را در دهان شیر بیندازد. 
 
2. مامان می گه... : در این بازی شما هم باید با بچه ها شریک شوید. جلوی آنها بایسیتید و از آنها بخواهید که با شنیدن جمله «مامان می گه...» هر کاری که می گویید را انجام بدهند مثلا بپرند، دست هایشان را بالا ببرند، بنشینند و ... . بین این جمله ها چند تا دستور بدون جمله جادویی «مامان می گه...» هم بگویید و هر کسی که تکان خورد را از دور بازی خارج کنید. 
 
3. یک قوطی پلاستیکی شفاف را پر از آبنبات یا اسباب بازی کنید، آن را جلوی بچه ها تکان دهید تا حدس بزنند چند تا آبنبات یا اسباب بازی داخلش هست. هر کسی حدس نزدیک تری بزند برنده است. 
 
4. بادکنک ها را بترکان: این بازی برای بچه های بزرگتر مناسب است که از صدای ترکیدن بادکنک نمی ترسند. برای این بازی تعدادی بادکنک روی دیوار بچسبانید و از بچه ها بخواهید که با پخش شدن صدای موزیک سعی کنند بادکنک ها را بترکانند. کسی برنده است که تعداد بیشتری بادکنک را بترکاند. البته اگر تعداد مهمان ها زیاد است این بازی را توصیه نمی کنیم.