Top

13 روش بامزه و ارزان برای برگزاری جشن تولد کودکتان

 

آیا تابحال به این فکر کرده اید که چگونه می توان با صرف کمترین هزینه و یا حتی بدون صرف هیچ هزینه ای یک جشن تولد خاطره انگیز برای کودک خود برگزار کنید؟

برگزاری جشن تولدی به یادماندنی و باشکوه برای کودکتان، حتما مستلزم هزینه های زیاد نیست؛ شما می توانید تنها با کمی خلاقیت یک جشن سورپرایز تولد با تم تولد مورد علاقه کودکتان برگزار کنید.

 ما در اینجا 13 ایده خلاقانه برگزاری جشن تولد را به شما معرفی می کنیم تا با هزینه ی کم یا حتی بصورت کاملا رایگان یک جشن تولد به یادماندنی برای کودک خود داشته باشید، تولدی که هم کودکتان از آن لذت ببرد و هم خاص و متفاوت باشد.

 

1. روز را با آماده کردن یک صبحانه ویژه تولد آغاز کنید, اگر امکانش است کمی زودتر بیدار شوید و صبحانه موردعلاقه کودکتان را آماده کنید و یا اگر کودکتان علاقه مند است از او برای آماده کردن صبحانه کمک بگیرید.

همچنین می توانید برای تزیین میز صبحانه از شمع و ظروف پذیرایی رنگی استفاده کنید.

 

2. زمانی را که در مدرسه و یا مهدکودک سپری می کند اتاقش را با بادکنک های فویلی یا بادکنک های هلیومی پر کنید.

 
3. صبح خیلی زود، زمانی که کودکتان هنوز خواب است، تعدادی بادکنک معمولی و رنگی را به یک اندازه باد کنید و کف اتاق یا آشپزخانه را با آنها تزیین نمایید.

 

4. عبارت "تولدت مبارک" را با کرم اصلاح، ماژیک و یا هر وسیله دیگری بر روی آینه اتاق خواب یا پنجره اتاقش بنویسید.

 

5. یک یادداشت یا کارت تولدت مبارک سورپرایز کننده در ظرف ناهار کودک، کوله پشتی اش و یا جیب کتش قرار دهید و به او بگویید که چقدر دوستش دارید.

 

6. کارهایی را که از قبل برای امروز برنامه ریزی کرده بودید را اعلام کنید؛

مثل یک مسافرت و یا هر کاری که آنها مایل بودند یک روزی انجامش بدهند، حتی اگر شما می خواستید درهر صورت آن کار را برایشان انجام دهید ولی باز هم بگویید که این یک هدیه ویژه تولد اوست.

 این یک ایده خلاقانه برای برگزاری جشن تولد کودکتان است.

 

7. اگر چیزی در فکرش وجود داشته که هنوز موقعیت انجامش برای او فراهم نشده مثل: داشتن یک حیوان خانگی و یا اضافه کردن پول تو جیبیش، این کار را برایش انجام دهید و آشکارا به او بگویید که برای انجام این کار چقدر زمان گذاشته اید.


8. آلبوم مخصوص جشن تولد کودک بسازید:

چند تا عکس زیبا، خنده دار، بامزه و خانوادگی در این روز بزرگ با کودکتان بیندازید و آنها را در آلبوم دیجیتال و یا کاغذی نگه دارید تا همیشه در دسترس باشد. این کار را هرسال انجام دهید و آلبوم مخصوص جشن تولد کودکتان را بسازید.

 

9. در زمان دقیق تولد کودکتان، جشن تولدش را برگزار نمایید.

همانطور که اگر سال تحویل در نیمه شب باشد بیدار می شوید، تبریک می گویید و شیرینی تعارف می کنید برای کودکتان هم این کار را انجام دهید.

و خاطره ی روزی که متولد شدند را برایشان تعریف کنید: عکسهای لحظه تولد و سالهای بعدش را مرور کنید، کارتهای تبریکی را که هنوز نگه داشته اید دوباره بخوانید، شروع به تعریف خاطرات خنده دار کنید: (مثلا چطور بابا کلیدهای خودش را در زمان برف و بوران در ماشین جا گذاشت)، و کم کم تعریف خود را به نقطه عطف زندگیش بکشانید و با هیجان اولین روز مدرسه رفتنش یا هر موقعیت خاص دیگری را تشریح کنید و احساسات خود را برایش بیان کنید. اجازه دهید احساسات شما را درک کند و بداند که چقدر برای شما ارزشمند است.

 

10. هر سال یک نامه تولد برایش بنویسید:

برایش بنویسید که چگونه شاهد بزرگ شدن و تغییر کردنش بودید، و اینکه چرا او اینقدر خاص و دوست داشتنی است، اگر کودکتان برای درک و حفظ این نامه ها به اندازه کافی بزرگ نشده است، آنها را نگه دارید تا بعدها به دستش برسانید. هیچ چیز برای یک کودک مهم تر از دوست داشته شدن نیست، شما اگر به کودکتان تحت هر شرایطی حس دوست داشتنی بودن را بدهید در افزایش اعتماد به نفس او در آینده نقش موثری را ایفا کرده اید.

 این می تواند بهترین هدیه تولد برای کودکتان باشد.

 
11. هر سال به مناسبت جشن تولد کودکتان کتاب هایی را که نمی خواند و اسباب بازی هایی را که از آنها استفاده نمی کند را به خیریه ببخشید.

اجازه دهید کودکتان اموال و متعلقات خود را به آسانی ببخشد، به او بگویید با این کار هم لذت داشتن کتاب ها و اسباب بازی را به کودکان دیگر می بخشی و هم جا را برای ورود هدیه های تولدت باز می کنی. با این کار حس ارزشمند بودن، بخشش و موثر بودن در جامعه را به کودکان خود می بخشید.

 

12. اگر کودکتان به شخصیت کارتونی خاصی علاقمند است، شما می توانید از انواع تزیینات تولد و ظروف پذیرایی تم تولد این شخصیت کارتونی استفاده نمایید.

 

13. در این روز اجازه انتخاب به کودکتان بدهید:

بگذارید شام تولد به سلیقه او انتخاب شود و یا هر کار دیگری که دوست داشته در زمان تولدش انجام دهد، را انجام دهد.